RU

BBC provokatīvā filma par Trešā pasaules kara sākumu Baltijā skatāma Lattelecom video nomā

No 20. februāra Lattelecom video nomā ikvienam pieejama Eiropā un Latvijā plašas diskusijas izraisījusī un neviennozīmīgi vērtētā Lielbritānijas raidsabiedrības BBC filma "Trešā pasaules kara komandcentrā".  

Filmā diskusijas ar bijušajiem militāristiem, politiskajām un diplomātiskajām personām mijas ar inscenētiem arhīva kadriem, kas uzskatāmā veidā atdzīvina militāro ekspertu un stratēģu izveidotos scenārijus.

"Piedāvājam iespēju Latvijas iedzīvotājiem noskatīties šo filmu, to izanalizēt un kritiski izvērtēt, lai pilnvērtīgi spriestu par tajā attēloto. Ticam, ka mūsu skatītājs ir ieinteresēts iegūt iespējami plašu un daudzveidīgu informāciju un viedokļus, kā arī spēj analizēt pieejamo informāciju," skaidro Lattelecom Korporatīvās attīstības dienesta direktore Kerli Gabriloviča.

Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds saka: "Šādas filmas kā "Trešā pasaules kara komandcentrā" ir vērtīgas, jo politiskajai elitei palīdz apzināties iespējamos scenārijus un ļauj rīkoties, lai tie nepiepildītos. Savukārt pārējo auditoriju tā rosina domāt un izsvērt. BBC filma ir simulācija par situācijas potenciālo attīstību. Britiem ir šāda tradīcija, veidot filmas dramatizētā kontekstā. Mums savukārt ir jāprot distancēties un neizdarīt pārspīlēti dramatiskus secinājumus, kādi jau ir izskanējuši sabiedrībā."

Ar skaņu celiņu latviešu valodā filma ir pieejama gan www.lattelecom.tv, gan Lattelecom Interaktīvajā TV. Video nomas abonentiem filma ir pieejama bez maksas, savukārt ikvienam citam – 1,90 EUR.

BBC filma "Trešā pasaules kara komandcentrā":

Dramatiska un reizēm biedējoši reāla drāma, kurā attēlots, cik vienkārši globāla mēroga notikumi var kļūt nekontrolējami. Filmā "Trešais pasaules karš – Kara telpā" aplūkots murgains un izdomāts scenārijs, kurā rietumvalstis attopas uz robežas kodolkaram ar Krieviju. Reāla kara telpa ir aprīkota ar kamerām, un tajā iekļautas sešas augstākās armijas, politikas un diplomātiskās figūras no visas pasaules. Neskatoties uz viņu pilnīgi atšķirīgajiem uzskatiem, viņiem jāstrādā kopā un jāpieņem lēmumi attiecībā uz katru no scenārijiem, ko viņi prezentējuši dokumentālajā materiālā, kas sniedzas dziļi iekšā pašos nopietnākajos pret pasauli vērstajos draudos.

Visi

Interaktīvā TV

Virszemes TV

Šonedēļ Interaktīvajā TV

Shortcut

TV žanru izlase

Testa kanāli

Iesakām apmeklēt

Lattelecom Twitter

Lattelecom Facebook

Lattelecom blogi

Lattelecom youtube